Podjąłeś decyzję – zakładasz działalność gospodarczą. Wiesz, jakie usługi lub produkty chcesz sprzedawać. Analiza nie pozostawia złudzeń – bez problemu dotrzesz do swojej grupy docelowej i za kilka miesięcy będziesz mógł cieszyć się z pierwszych zysków. Trzymamy za Ciebie kciuki i… przypominamy – samo założenie przedsiębiorstwa to dopiero początek pięknej, ale i trudnej przygody w biznesie. By firma funkcjonowała jak należy, warto wdrożyć rozwiązania, które usprawnią codzienną pracę. Obieg dokumentów, niezbędne dane, wymiana informacji między działami – o to wszystko można zadbać z poziomu komputera. Systemy ERP to must have nowoczesnego biznesu.

Czym właściwie są systemy ERP?

Zanim przejdziemy do praktycznych rozwiązań systemów ERP, garść teorii. Nazwa systemów ERP pochodzi z języka angielskiego. W oryginale ten skrót brzmi Enterprise Resources Planning – na polski można to przetłumaczyć jako „planowanie zasobów”. Oprogramowanie pozwala na  kompleksowe zarządzania przedsiębiorstwem. Odpowiada za kontrolę i zarządzanie najważniejszymi procesami w firmach.

Pod kontrolą systemu pozostają:

  • dystrybucja,
  • sprzedaż,
  • logistyka,
  • kontakt z klientami,
  • produkcja,
  • transport,
  • magazyn,
  • finanse,
  • kadry i płace.

Dzięki jednej bazie danych dostęp do wszelkich wprowadzonych informacji mają wszyscy pracownicy w firmie i mogą je na bieżąco aktualizować.

Finanse pod kontrolą

Używając systemu TOP9000, można na bieżąco kontrolować wydatki i przychody w firmie. Żaden grosz nie umknie uwadze ani księgowości, ani właściciela. To istotne zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo rozpoczyna dopiero swoją działalność. Jego założyciel ma na głowie mnóstwo obowiązków – rekrutacja pracowników, pozyskiwanie klientów i dostawców usług. To jednak nie zwalnia go z kontroli finansów. Dzięki programowi TOP Finanse wszelkie procesy księgowe będą automatyzowane i bezpieczne. Raporty, deklaracje, bilanse, przelewy czy rozliczenia – wszystko będzie tworzone na bieżąco  na podstawie wprowadzonych danych. Pracodawca nie musi się też martwić, by pamiętać o pierwszych i kolejnych wypłatach dla zespołu. System do kontroli finansów w średnich i dużych przedsiębiorstwach sam zadba o generowanie listy płac.

Systemy ERP w sklepie stacjonarnym

Warto dodać, że projektowany i wdrażany przez naszą firmę system wspiera przedsiębiorców prowadzących sklepy stacjonarne lub innego typu działalność wymagającą korzystania z kasy fiskalnej. Oprogramowanie ERP pozwala na kompleksową obsługę kas – zarówno sprzedażnych, jak i wewnętrznych. Program odpowiada też za fakturowanie i rozrachunki. Co ważne, pozwala na jednoczesną pracę kilku kas lub na działania kilku operatorów w jednej. System ułatwia także zarządzanie środkami trwałymi i ewidencje.

Oprogramowanie dla firm potrzebne od zaraz? Przeprowadzimy analizę!

Jeśli dopiero założyłeś firmę, zgłoś się do nas. Przeprowadzimy dokładną analizę Twoich potrzeb. Wdrożymy odpowiednie rozwiązania i przeszkolimy – i Ciebie, i Twój zespół. Przez cały okres trwania współpracy oferujemy wsparcie – zarówno z zakresu serwisu, jak i dodatkowych szkoleń. Gwarantujemy aktualizację oprogramowania w przypadku zmiany przepisów.

Bądź TOP przedsiębiorcą od samego początku – wybierz TOP systemy ERP!