Obserwujemy ciągłe dążenia do rozwoju i innowacji wielu firm. Także przedsiębiorstwa przewozowe nie chcą pozostać w tyle. Jak zatem mogą one osiągnąć status nowoczesnej firmy? Poprzez zastosowanie niezbędnych rozwiązań, które poznasz podczas lektury artykułu.

Problemy firm przewozowych

Firmy przewozowe często borykają się z wieloma problemami organizacyjnymi. Wynikają one z braku niektórych usprawnień technologicznych i sprzętowych.

Przy współpracy w tworzeniu oprogramowania, firma przewozowa zgłaszała nam, że głównym problemem był brak lub utrudniony dostęp do informacji , czy dany kurs już się rozpoczął i czy jest pełna obsada kierowców na wszystkich trasach. Częstym problemem było również niestosowanie się kierowców do rozkładu jazdy. Teraz dzięki lokalizacji GPS można to bez problemu sprawdzić.

Tym co wcześniej stanowiło problem była też weryfikacja czasu pracy kierowców, terminowość uprawnień zawodowych kierowców, czy upływający termin ubezpieczenia lub badania technicznego pojazdów. Z uwagi na problemy z zapisywaniem i przechowywaniem danych utrudnione było dotychczas także generowanie szczegółowych raportów dla kierownictwa, a także zarządzanie danymi.

Do niedawna istniała bowiem konieczność wożenia przez kierowcę kasy fiskalnej. Teraz potrzebny jest tylko telefon i drukarka do biletów, przez co w sposób ciągły i rzeczywisty możliwy jest podgląd na ilość sprzedanych biletów. Pomagają tutaj również możliwe obecnie płatności mobilne za bilety. Dzięki kompleksowości systemu możliwa jest sprzedaż biletów przez stronę www, aplikację mobilną na smartfonie klienta, a nie tylko wyłącznie u kierowcy i kasie.

Występowały także problemy związane ze zgodnością działań firmy z przepisami prawa. Teraz inteligentne oprogramowanie działa w oparciu o aktualizacje, które umożliwiają zgodność z obecnymi przepisami. Pojawiały się również niedogodności związane z brakiem usprawnień w obszarze obsługi Klienta. Obecnie, dzięki Platformie BOK, możliwy jest łatwy i szybki kontakt z firmą, na przykład w celu otrzymania faktury czy zwrotu biletów.

Jeszcze nie tak dawno te problemy były nie do rozwiązania przez firmy przewozowe, przez co stanowiły barierę dla ich sprawnego funkcjonowania. Obecnie, dzięki inteligentnym systemom informatycznym, przedsiębiorstwa z tej i innych branż mogą znaleźć szereg usprawnień dla swoich specyficznych trudności. Jednym z takich w pełni funkcjonalnych systemów IT jest EBUS.

System EBUS – jakie daje korzyści?

System EBUS jest bardzo funkcjonalnym oprogramowaniem, mogącym spokojnie dostarczyć rozwiązanie wielu problemów firmy. Pozwala zarządzać przedsiębiorstwem w obszarach m.in. sprzedaży, dystrybucji, logistyki, Klientów, transportu czy kadr. Ponieważ jest stworzony na bazie najnowocześniejszych technologii, umożliwia sprawną komunikację oraz posiada wiele modułów – można więc go personalizować czy dostosować do specyficznych potrzeb. System EBUSpowstał w wyniku konsultacji z firmą przewozową. Jest więc nie tylko aktualny,  ale również odpowiada na realne zapotrzebowanie tej branży.

EBUS pozwala zarządzać wieloma procesami tj. sprzedażą lub rezerwacją biletów, czy planowaniem danego przejazdu. Możesz zaprojektować cennik biletów, trasę i inne elementy logistyczne funkcjonowania firmy. Możliwe jest również generowanie i wysyłanie raportów dla Urzędu.

Skorzystaj z systemu EBUS w ofercie TOP S.A.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem inteligentnego oprogramowania, które pomoże Ci efektywnie rozwiązywać problemy? Spośród innowacyjnych, niezbędnych rozwiązań dla firm przewozowych wybierz system EBUS z oferty TOP S.A., który zapewni Twojej firmie pełen zakres funkcji, usprawniających jej działalność. Przewidywane efekty, które osiągniesz, to wzrost rentowności i konkurencyjności Twojego przedsiębiorstwa przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.